Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy ma doświadczenie i niezbędną wiedzę na temat rozwoju dzieci i młodzieży. W STER, psycholog najczęściej ma także wykształcenie psychoterapeutyczne lub szkolenie terapeutyczne.

Skonsultuje, a w razie potrzeby, w odniesieniu do etapu rozwojowego dziecka, doradzi, jak stymulować rozwój, podpowie czy i kiedy warto skierować je na zajęcia rozwojowe, terapię lub pogłębioną diagnozę.

Wskaże co, kiedy i jak uważnie obserwować przy zgłaszanych trudnościach. Odpowie na pytania lub rozwieje wątpliwości rozwojowe.

Może towarzyszyć rodzinie z pierwszym czy kolejnym dzieckiem, pracować z nią psychoedukacyjnie, wspierać kompetencje rodzicielskie, pomagać budować zaufanie w intuicję instynktu rodzica.

Wspomaga rodziny w przejściu przez trudne wydarzenia rodzinne, takie jak choroba rodzica, rodzeństwa, rozwód, żałoba w rodzinie.

Przeprowadzi konsultacje, obserwacje rozwojowe, przy dodatkowym wykształceniu także psychoterapię w trybie indywidualnym i grupowym, neuroterapię, pełną diagnozę i terapię sensoryczną. W razie potrzeby współpracuje i wspomaga placówkę edukacyjną dziecka.

W razie potrzeby psycholog dziecięcy współpracuje z psychiatrą dzieci i młodzieży oraz konsultuje się z dietetykiem klinicznym czy logopedą.

Podejścia metodyczne

Terapia neuropsychologiczna/neuroterapia, Terapia cognitywno-behawioralna, Terapia psychodynamiczno-systemowa, Terapia w podejściu rozwojowym. Podejście MAster® (umiejętne, autorskie połączenie zasad i wiedzy psychoterapii systemowej i ugruntowanej wiedzy z neuropsychologii/neeurokogniwistyki).

Psychoterapia z dzieckiem

Sprawdź rozwój swojego dziecka

Pierwsze 3-4 lata są kluczowe dla rozwoju dziecka i relacji, ponieważ budują dużą część potencjału rozwojowego; poznawczego, emocjonalnego i społecznego na dalsze etapy życia. Świadomy i uważny początek rodzicielstwa owocuje wzmocnieniem dziecka, więzi w rodzinie, kompetencji rodziców.

Towarzyszymy rodzinom od początków; pracujemy z mamami w ciąży, z mężczyznami przygotowującymi się do roli taty, rodzinami z noworodkami, sprawdzamy rozwój w okresie niemowlęcym, przedszkolnym.

Kolejne etapy mają także swoje wrażliwe okresy lub kryzysy i niejednokrotnie pojawiają się wątpliwości czy należy się martwić lub/i jak sobie radzić, czy jest to czas na objęcie dziecka profilaktyczną stymulacją rozwojową czy wspomaganiem terapeutycznym.

Czasami zgłaszacie się państwo z chęcią zrozumienia jak wspierać i budować możliwości dziecka. Warto wtedy zadbać o konsultację z psychologiem dziecięcym lub psychoterapeutą rodzinnym. Do kilku spotkań zazwyczaj wystarcza, żeby opowiedzieć na nurtujące pytania rozwojowe.

Adres
Tomickiego 22, 31-892 Kraków
Telefon
606 958 203
Email:
strefaterapii@gmail.com