Psychoterapia par

Terapia par przydaje się w kryzysie, trudnościach osobowościowych, różnicach z którymi nie łatwo sobie poradzić, doświadczeniu bycia w relacjach, które utrudniają rozwój bieżącego związku, częstych konfliktach, różnicach w komunikacji. Także wtedy gdy partnerzy  przeżywają subiektywne cierpienie mimo tego, że są sobie bliscy, gdy związek się nie rozwija tak jakby chcieli.

Wzajemne przyjrzenie się swojej relacji, komunikacji, oczekiwaniom, wzajemnym projekcjom, postawom, nie tylko rozwija obie osoby, ale także pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie co wnoszę do związku, czy i dlaczego, a przede wszystkim- jak chcę go tworzyć.

Czasami terapia uwalnia z lojalności czy zastanych ról, a czasami uczy jak świadomie rozumieć pojawiające się konflikty, emocje swoje oraz partnera, jak realnie przebywać i tworzyć swoje 'razem’, rozumiejąc wzajemnie swoje indywidualności. Bywa też tak że terapia wspiera dobre rozstanie jeśli jest taka gotowość a partnerzy mają tendencje do ranienia się.

Wsparcie w zakresie psychoterapii par w Krakowie

Partnerzy, którzy zdecydują się na psychoterapię par, mają szansę na wypracowanie nowych metod komunikacji w związku, opartych na zrozumieniu wzajemnych zachowań, oczekiwań czy potrzeb. Każdy z partnerów ma szansę zyskać również świadomość dotyczącą swojej roli w związku oraz przekona się o jego mocnych i słabych stronach.

Adres
Tomickiego 22, 31-892 Kraków
Telefon
606 958 203
Email:
strefaterapii@gmail.com