STERNIK w rękach nastolatków
Nasz miesięcznik oddaliśmy w sierpniu w całości terapeutycznej grupie turnusowej nastolatków.
We współpracy ze sobą chłopcy stworzyli bardzo ciekawy numer, w którym zgodną intencją autorów było także przybliżenie świata młodzieży dorosłym.
W sierpniowym STERNIKU dowiemy się m.in co jest ważne dla nastolatka w wybieraniu szkoły, czym się kierować i o czym nie wolno zapomnieć. Chłopcy uznali także za niezbędne wytłumaczenie w Strefie rozwoju rodzica kilku pojęć młodzieżowych takich jak : „sztos”, „Janusz”, „przypał”, czy „akap”. Nie zabrakło ciekawostek z Neurostrefy, kącika refleksji ani rekomendacji filmowo-książkowych i humoru.
W stworzonej przez siebie Strefie literackiej napisali wzruszające OPOWIADANIE, z prośbą udostępnienia szerszej grupie odbiorców:
“Dawno temu żył sobie rycerz zwany Mariusz z Kryspinowa herbu Jelita. Tułał się on bez celu przez świat, szukając sensu swego istnienia, tj. przygód, sławy i bogactwa. Towarzyszem jego niedoli był koń o wdzięcznym imieniu Siwek. W pewnej chwili zobaczył on komunikat głoszący, że król wyda księżniczkę i pół królestwa za osobę, która poda mu sens istnienia. Wielu mędrców z przeróżnych zakątków świata próbowało już, lecz każdy ich argument był merytorycznie odpierany przez władcę. Rycerz rozpoczął opowieść o swej długiej podróży, którą odbył, gdy usłyszał o warunku wydania królewny. Na początku ruszył przez bezkresne pustynie i krainę ludzkiej obojętności. Przeżył tam odrzucenie, izolację, marginalizację i ignorancję, bowiem mieszkali tam ludzie obojętni na wszystko. W pewnym momencie jego koń stracił podkowę. Mariuszowi wydawało się, że to już koniec, lecz wtedy, w najciemniejszym momencie, znaleźli się dobrzy ludzie, którzy powiedzieli mu, że żadna historia nie kończy się w środku akcji. Zawsze jest następny dzień, który może odmienić nasz los całkowicie. Uradowany tymi słowy rycerz popędził ile sił do zamku. Wzruszony tą opowieścią król z miejsca udzielił zgody na ślub, po którym młoda para doczekała się szczęśliwego i długiego życia. “
~ Jakie emocje wzbudziła w Tobie ta historia?
Dodaj komentarz