Bezpieczeństwo pracy diagnostyczno-terapeutycznej w STER w czasie pandemii

W czasie pandemii STER jest dezynfekowany codziennie zgodnie z wytycznymi, a także dodatkowo ozonowany 1-2 x w tygodniu.

Przy wejściu prosimy wszystkich o dezynfekcję rąk oraz ubranie obuwia ochronnego. W czasie obowiązywania strefy czerwonej prosimy dodatkowo o przebywanie w środku w maseczce albo przyłbicy. W terapii rodzin, par i terapiach indywidualnych, w diagnozach i terapiach indywidualnych proponujemy przyłbice i zachowaną odległość ze względu na wagę komunikacji niewerbalnej w terapii i diagnozie.

W czasie pandemii dzieci i młodzież, które znają terapeutów oraz te, dla których jest to możliwe, wchodzą do środka bez rodziców, Poczekalnia jest zamknięta do końca pandemii. W sytuacjach, w których samodzielne wejście dziecka zagraża jego poczuciu bezpieczeństwa terapeuci pomagają podejmując indywidualne decyzje, podając zasady przebywania w środku ( 1 rodzica).

Terapie i diagnozy zorganizowane są w taki sposób, aby umożliwiać sprawne wejście i wyjście. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich niezbędne jest przychodzenie na czas oraz odbieranie młodszych dzieci o czasie.

W sytuacjach jakichkolwiek objawów chorobowych prosimy o zostanie w domu i o ile to możliwe dla utrzymania jakości diagnozy/terapii zgłoszenie do zorganizowania spotkania online. Terapeuta w dialogu z państwem podejmie decyzję czy jest to możliwe w indywidualnej sytuacji.

W czasie pandemii szczególnie, z uwagi na zaangażowanie w czas wejścia i wyjścia pacjentów z gabinetu, dezynfekcji, prosimy o kontakt mailowy i cierpliwość w odpowiadaniu na wiadomości.

To czas wzajemnego dbania o siebie. Dziękujemy za współpracę.

Życzymy państwu zdrowia i spokoju.

Katarzyna Seremak i zespół STER

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adres
Tomickiego 22, 31-892 Kraków
Telefon
606 958 203
Email:
strefaterapii@gmail.com